Datzelfde geldt voor legkippen. Staatssecretaris Dijksma maakte vorig jaar al duidelijk dat eierboeren van haar niets te verwachten hebben, ook al verkeren ze in zwaar financieel weer. Inmiddels is hun situatie nog verder verslechterd. Voormalig WUR-voorzitter Aalt Dijkuizen noemde de situatie van de legkippenboeren onlangs 'ridicuul' en sprak daarmee impliciet een oordeel uit over het beleid dat de staatssecretaris volgt.
En toch is ook dat een feit: we hebben hier teveel beesten, vindt het beleid. De markt moet dat oplossen. Maar die slaagt daar alleen in, door ze te laten verdwijnen, zegt Schreier-Pierik met zoveel woorden. Vinden we dat we dat erg of eigenlijk wel best?
Fotocredits: Miss Piggy, uitsnede, ** Maurice **
Op 6 december krijg je nieuwe kado-artikelen.
Als betalend lid lees je zoveel artikelen als je wilt, én je steunt Foodlog
Miriam Jansen, ben je voor of tegen het gebruik van kunstmest? Wanwege biowijn vermoed ik dat je tegen bent, klopt dat?
Liever helemaal geen varkensvlees. Deze intelligente dieren horen in een diervriendelijke omgeving en dat is niet te vinden bij de varkens boeren.
Eet vegetarisch, het is enorm lekker en enorm gezond!
Fijn bio wijntje erbij en u voelt zich gegarandeerd happy
Degene die nu honger hebben zijn beter aangepast dan degene die straks honger hebben.
En helaas ook aan politieke kant, Jan Peter, lees er de partijprogramma's maar op na. Geen woord.
Zo Hendrik #61, die is recht tussen de ogen. Honger is denk ik nog de enige variabele die de onverschilligheid die we (behalve dan op foodlog) ten aanzien van voedsel hebben kan opheffen. Die onverschilligheid is aan consumptie kant en aan productie kant overigens even groot.
Ik denk dat ze in Hollywood al bezig zijn met een paar scenario's.