Zeggen je ouders 'maar vlees is zo lekker?' dan is dat simpel en onweerlegbaar te pareren. Ja maar... chips en snoep zijn ook heel lekker en daar moet je ook niet veel van etenAlbert Heijn introduceert deze week 50 nieuwe vegetarische producten. Vleesproducent Stegeman - al 160 jaar kwaliteitsslager - presenteert vegetarische recepten met een vleesvervanger uit eigen keuken. Langs de snelweg kun je bij de Deli 2 Go shops van Shell 'het eerste Vega saucijzenbroodje zonder smaakconcessies' scoren. Jumbo komt met de Veggie Lekkerbek, Kibbeling en Krokante Nuggets voor een 'kidsproof vega maaltijd'. Isabel Boerdam, initiatiefnemer van de Week zonder Vlees, ontwikkelde samen met kok Peter Lute een 3 of 5-gangen culinaire dinerbox.
Minder vlees eten is goed voor de planeet en geeft ons een beter gevoel over onze omgang met dieren. Volgens de Nationale Week zonder Vlees levert 1 week geen vlees eten een besparing op van 101 liter watergebruik, 79 kilometer autorijden en 770 gram vlees. De cijfers zijn doorgerekend door Blonk Consultants, die de besparingen voor de Nationale Week Zonder Vlees 2020 door middel van een ‘levenscyclusanalyse’ in kaart hebben gebracht. Toch zal Nederland voor de Week zonder Vlees geen dier minder slachten, schrijft RTL Nieuws. Het vlees uit de Nederlandse slachthuizen gaat voornamelijk naar het buitenland. Boerdam laat zich niet uit het veld slaan: "De helft van de bijna 2,5 miljoen mensen die meedoet aan de Nationale Week Zonder Vlees houdt het langer vol en eet na deze week helemaal vega of minder vlees. Dat is een mooi voorbeeld voor de landen om ons heen."
De origineelste aanpak om het publiek laten vleesminderen, presenteert Natuur & Milieu. De NGO richt zich rechtstreeks tot kinderen met een online campagne: zo klets je de dieren van je bord. Zeggen je ouders 'maar vlees is zo lekker?' dan is dat simpel en onweerlegbaar te pareren. "Ja maar... chips en snoep zijn ook heel lekker en daar moet je ook niet veel van eten."
Doe gewoon, eet een boon https://t.co/j27R6NhpGI
— Antje Kingma (@Antje_Kingma) March 8, 2021
Op 8 oktober krijg je nieuwe kado-artikelen.
Als betalend lid lees je zoveel artikelen als je wilt, én je steunt Foodlog
#2 Achterhaalde wijsheden. Men heeft ontdekt dat cholesterol eten niet hetzelfde is als meer cholesterol in het bloed. Dit blijkt ook voor vliegtuigonderdelen, hout en rubber op te gaan trouwens.Het Voedingscentrum hobbelt daar altijd uit het zicht achteraan.
Anekdotisch bewijs:
M'n broer en ik deden het Atkins-dieet waarbij veel eieren, spek, kaas en andere vettigheden gegeten worden. Koolhydraten zijn uit den boze, groente met mate, fruit een beetje maar liever niet en caffeine ook niet. Wij zaten in die tijd ook bij zo'n hippe gezondheid/fitnessclub waar van alles bij werd gehouden waaronder onze cholesterol. Een half jaar na binnenkomst werd er met vreugde geanticipeerd op onze nieuwe cijfers, want "met zo'n dieet" zouden die door het dak gaan aldus de diëtistes. Groot was de teleurstelling dat ze bij ons beide gedaald waren.
#5 Als ze echt zo begaan zijn met het redden van de wereld stoppen ze gewoon met vlees, vleesvervangers zijn de e-smokers van het voedselsysteem.
#6 Je zult maar alle gekweekte vis moeten opeten dan kun je nog wel even.
Theo, #4, vis is jacht (zoals een everzwijn of een ree), vlees is 'farmed meat'. Daarnaast heb je ook nog 'cultured meat' (echt vlees ipv nepvlees, maar dan zonder het wezen van het dier dat je er dan ook niet voor hoeft te doden).
De Nationale Week Zonder Vlees gaat gepaard met een berg aan nieuwe vleesvervangende producten. De verkoop van deze producten gaat niet ten koste van de vleesproducten, aldus de Volkskrant. De vleesconsumptie blijft al jaren stabiel, ondanks dat de meeste vleesproducenten inmiddels ook vegetarische alternatieven aanbieden. Naar schatting is pas in 2050 de verkoop van vleesvervangers gelijk aan die van vlees- en zuivelproducten.