Supermarktketen Lidl gaat 20% minder ‘kiloknallers’ aanbieden. Dat beloofde Lidl aan dierenrechtenorganisatie Wakker Dier. De supermarktketen zegt voortaan maximaal 10 aanbiedingen met keurmerkloos vlees in zijn folders te zetten. In de afgelopen drie maanden had Lidl volgens Wakker Dier 156 aanbiedingen van vlees zonder keurmerk in de folders staan, schrijft Distrifood. “Lidl was een van de achterlopers, maar is nu de eerste supermarkt die belooft minder reclame te maken voor kiloknallers”, zegt Anne Hilhorst van Wakker Dier. Daarbovenop doet Lidl nog twee beloftes: keurmerkloze varkenshaas verdwijnt uit de folders en Lidl gaat 2 keer per jaar een volledig vleesvrije folder uitbrengen.
Nog 5
Je hebt 0 van de 5 kado-artikelen gelezen.
Op 11 april krijg je nieuwe kado-artikelen.
Op 11 april krijg je nieuwe kado-artikelen.
Als betalend lid lees je zoveel artikelen als je wilt, én je steunt Foodlog
Lees ook
#1 Jos,
Lidl zou hebben toegezegd nog maximaal tien aanbiedingen met 'vleesproducten zonder keurmerk' in de folders te zetten, terwijl keurmerkloze varkenshaasjes daarvan uitgesloten zijn.
Met jouw 'keurmerk hebbende vlees' mogen ze dus ongelimiteerd stunten, behalve die 2 keer per jaar dat ze een volledig vleesvrije folder uitbrengen.
Volgens mij is het niet nodig hier een onafhankelijke waakhond voor in te zetten. Ik vertrouw het Wakker Dier namelijk wel toe dat ze dit in de gaten zullen gaan houden.
Nu raak ik toch effe verward.
Eerst kilo-knaller maar nu heet het 'keurmerkloos vlees'! (is dit uberhaupt nog verkrijgbaar?)
Ik heb als producent nog steeds geen garantie dat met mijn 'keurmerk hebbende vlees' niet gestunt wordt.
Of gaat Lidl hier een onafhankelijke waakhond voor in zetten?