Dioxine-krab
Vorige week meldde het Openbaar Ministerie dat het een inval had gedaan bij een vishandelaar uit Urk die er van wordt verdacht dat hij 'bewust wolhandkrab met een te hoog dioxinegehalte heeft verhandeld', schrijft EVMI. Het onderzoek volgt op de vondst van een partij wolhandkrabben met hoge dioxinegehaltes in Italië, die van de betreffende vishandelaar afkomstig was.
De Urker zou honderden kilo's wolhandkrab gekocht hebben terwijl hij wist dat de krab uit dioxine-vervuilde wateren afkomstig was. Eerder al hield het OM een visser aan die net terugkwam van een vistocht nabij de Haringvlietsluizen.
Concurrentievervalsing en consumentenwantrouwen
Het OM schrijft: 'Met de illegale handel in wolhandkrab zijn forse winsten te behalen. De illegale handel in wolhandkrab uit dioxinewateren werkt concurrentievervalsend en het kan risico’s voor de volksgezondheid met zich meebrengen. Fraude ondermijnt het vertrouwen dat consumenten moeten kunnen stellen in de veiligheid van voedsel. Dat is ernstig, daarom treedt de overheid hiertegen op.'
Fotocredits: Christian Fischer, via Wikimedia
Op 10 juni krijg je nieuwe kado-artikelen.
Als betalend lid lees je zoveel artikelen als je wilt, én je steunt Foodlog
hmmmm, de Biesbosch is dat ook niet 's lands grootste drinkwaterwinningsgebied vanuit oppervlakte water?