Minister Schouten van Landbouw is te ver gegaan met de blokkade van bedrijven in verband met mogelijke kalverfraude op grond van onregelmatigheden in het I&R-systeem. Dat vinden LTO Nederland, de Nederlandse Melkveehouders Vakbond, het Nederlands Agrarisch Jongeren Kontakt en Netwerk Grondig. Ze noemen de aanpak van het ministerie om 2.100 bedrijven op slot te zetten "buitenproportioneel" omdat het zou gaan om "kleine onregelmatigheden."
LTO-vakgroepvoorzitter Wil Meulenbroeks zegt op Boerderij dat de melkveeorganisaties tot vorige week donderdag (8 februari) in het duister tastten over de aard van de problemen; de organisaties kregen zelfs het verwijt dat ze er iets van hadden moeten weten. “Maar sinds vorige week ruim 2.000 bedrijven zijn geblokkeerd, wordt ons duidelijk wat er aan de hand is. Het is zeker niet allemaal grootschalige fraude. Onze leden worden geconfronteerd met een bedrijfsblokkade die te maken heeft met kleine onregelmatigheden. Dat valt slecht, maar wat nog erger is, is dat onze leden worden weggezet als fraudeurs. Dat komt zó hard binnen, zeker waar ze naar eer en geweten gegevens hebben doorgegeven.” Meulenbroeks voegt daaraan toe: “Faudeurs moeten we natuurlijk aanpakken."
Boerderij - Boerenorganisaties: minister Schouten gaat te ver
Reageer
  • Deel
Druk af