Opvallend is dat in de top-10 inmiddels 4 boodschappenbezorgers staan: Albert Heijn (net als vorig jaar op 3, met een omzetstijging van 80%), Jumbo (weer op 7, met 44% omzetgroei), Picnic op 8 (vorig jaar nog op 13) en HelloFresh op 10 (vorig jaar nog op 20).
Koploper bol.com zette €3,3 miljard om, gevolgd door Coolblue (€1,4 miljard), Albert Heijn (€1,2 miljard), Zalando (€835 miljoen) en Wehkamp (€766 miljoen). De omzet van maaltijdbezorger HelloFresh, de nummer 10, komt uit op €350 miljoen en nieuwkomer Crisp, op plek 38 verzevenvoudigde zijn omzet tot €105 miljoen.
Laurens Sloot, hoogleraar Ondernemerschap en Detailhandel, reageert op de NOS (2.2). De groeicijfers van de foodspelers verrassen hem. "Het waren immers juist de supermarkten die openbleven tijdens de lockdowns. Maar toch hebben toen heel veel mensen het online boodschappen doen ontdekt. In 2020 groeide het marktaandeel van online in food van 3,5 naar 7 procent. Nu zie je het weer ietsjes zakken, omdat vooral gevaccineerde ouderen nu weer meer naar de fysieke winkel durven."
Volgens Sloot zijn de online supermarkten nog steeds verliesgevend. "Maar ja, niemand wil die omzet missen. Dus niemand trekt de stekker eruit." De verwachting is namelijk dat de online verkopen verder doorgroeien, naar 10% in 2025 en 15% in 2030. Supers gokken erop dat ze tegen die tijd bezorgkosten of hogere prijzen voor internetbestellingen kunnen rekenen.
Op 8 oktober krijg je nieuwe kado-artikelen.
Als betalend lid lees je zoveel artikelen als je wilt, én je steunt Foodlog
3. Het ‘nieuwe gezond’
4. Intussen in Schotland waar 87% der volwassen is geprikt. Wekelijkse doden door COVID ligt op 30% boven normaal. Scottish Government