Maar waarom zou je daar verder over nadenken? 'Oké, oké,' schrijft Mac, 'een weekje vegetarisch dan maar.' En samen met Roos nam nog hij nog een lekkere hap Ricottataart. Tsja.
Vanmorgen landde ook de Levensmiddelenkrant op mijn deurmat. Ik vatte er de discussies - 3 teksten en zo'n 1000 reacties - die we hier hadden over Roos Vonk in samen vanuit mijn perspectief. Terwijl Mac - echt waar, lees het maar - net als Roos mannen aan hun piemel uit de Hummer begint te trekken, kuiste de redactie van de Levensmiddelenkrant mijn neuken eruit en maakte er 'vrijen' van. I am shocked.
Vlees, Vonk, God en Rede
Roos Vonk is hoogleraar in de sociale psychologie. Ze liet eerst honderd hoogleraren een brief tekenen tegen de intensieve veehouderij. Vervolgens bewees ze hen in de Volkskrant dat ze hufters waren als ze nog vlees aten. Ondertekenaar Marcus Huibers liet weten dat hij er een vreemde smaak aan had overgehouden. In een volgende aflevering in diezelfde Volkskrant ging Vonk gewoon door. Mannen die in een grote auto rijden, mag je er aan hun piemel uittrekken. Voor vleeseters is dat niet anders, betoogde ze.
Een volwassen hooggeleerde, doorkneed in de massapsychologie, start een hetze tegen vleeseters. Vlees eten is fout, vindt ze, want het schaadt de natuur. Daarom moeten wij tegen onze natuurlijke hang naar vlees kiezen om vrij te worden van het aardse. Dat is, zo zegt ze, de ware zelfrealisatie. De ontkenning van wie we zijn is waartoe we op aarde zijn. Haar collega Huibers, ook psycholoog, schudde zijn hoofd. Een konijn leer je niet fluiten. Een mens zal nooit god worden, maar altijd behept zijn met zijn menselijke eigenaardigheden.
Minder vlees eten omdat we niet genoeg kunnen maken is een verdelingsvraagstuk. Wie dieren mishandelt moet op zijn lazer krijgen, net als die aanrander. Maar waarom vleeseters een huftercomplex aanpraten? Het dier en de natuur zijn vermoedelijk de nieuwe God. De oude is dood maar we missen wat. Minder mensen in plaats van die Natuur- en Dierendienst, dát zou veel beter helpen. Helaas, we zijn maar mensen en houden niet van echte Rede.
Mac geeft vandaag nog een nummertje vegetarische restaurants bashen ten beste. Het zou er nog altijd niks wezen. Daarover blijken Vonk en hij het zelfs roerend eens. M'n klomp brak toen ik het las. Weten die 2 dan echt niet over welke restaurants ze wél moeten schrijven?
En nu ben ik helemaal uitgeroosd. PUNT achter die Vonk, maar met Mac moet het niet gekker worden.
Op 11 april krijg je nieuwe kado-artikelen.
Als betalend lid lees je zoveel artikelen als je wilt, én je steunt Foodlog
@wigwampaal 15-10-2010 13:47
Mogelijk omdat het andersom ook gebeurt. Ze hebben trouwens geen aangepaste klauwen.
Gelijk heb je. Dan blijft het tenminste binnen dezelfde foodlog-lijn.
@rno, ik reageerde nog niet op je verzoek om een nieuw item te openen voor #rondom10. Vind je het bezwaarlijk om in de lijn die ik naar aanleiding van #rondom10 startte te reageren?
@@arno
Weet jij misschien hoe het komt dat de mensen met de aangepaste klauwen vreemdgenoeg vaak wel allerlei ideeën over dierenwelzijn hebben en zich kritisch opstellen tegenover de soortgenoten zonder die klauwen?
@ Wigwampaal 22:00
Gelukkig hebben ze daar aangepaste klauwen voor.