Op Foodlog protesteerde al eerder scharrelboer Harrie Beekmans die deze week voor het laatst zijn kakelverse eieren aan PLUS mag leveren. PLUS wil alleen nog maar kippen van eieren die naar buiten kunnen.
LTO reageert terughoudend en zegt dat een inkooporganisatie vrije is in zijn keuzen. Jan Wolleswinkel, voorzitter van de pluimveetak van LTO, zegt voorts: 'Inhoudelijk en feitelijk ben ik het met Oplaat eens.'
De NVP heeft een brief gestuurd naar PLUS en het Productschap Pluimvee en Eieren. Het bestuur van de PPE spreekt maandag over de brief.
Bron: De Boerderij
Fotocredits: takepart.com
Op 11 april krijg je nieuwe kado-artikelen.
Als betalend lid lees je zoveel artikelen als je wilt, én je steunt Foodlog
Nou Piet, dan ligt er toch echt een uitdaging voor dat nieuwe GLB. En wij hier maar lullen over hoe het zou moeten zonder resultaten, cq. algemeenheden waar de boeren die het aangaat niets mee kunnen.
Kippenhouders moeten verkassen naar Oost Europa is gemakkelijker gezegd dan gedaan. Er is in Oost Europa helemaal geen infrastructuur om zomaar even een kippenhouderij op te starten. Er zullen eerst goed draaiende voerfabrieken moeten komen om daar de kippen continu van goed voer te kunnen voorzien. Even als broederijen. Goede watervoorzieningen is ook belangrijk. En hoe zit het in Oost Europa met de veterinaire zaken. Alsmede een betrouwbare LTO, AID.,CVI enz. Ooit heeft een Oost Europees land eens verklaard dat ze liever per week een paar vrachtwagens met varkens uit Nederland halen dan in eigen land varkenshouderijen te gaan stichten. Ze wisten niet hoe ze overheidsdiensten rond varkenshouderijen moesten opstarten. Teveel gedoe ook. Als het al niet met varkens gaat, zouden ze met overheidsdiensten rond kippen het dan wel kunnen doen? Met ook nog het opgeven van de sociale kontakten lijkt het kippenboerworden in OostEuropa voorlopig nog helemaal niet aanvaardbaar.
Juist, en zie daar de hele heibel die precies een week geleden ontstond naar aanleiding van een opmerking van boerenbaas Hans Huijbers vanmiddag precies een week geleden in het PSV-stadion.
Nou Dick, dan moet je kiezen binnen of na 15 jaar welke kant je op wil gaan?
Dick, dat zie je wat mij betreft goed. Maar de legkippenhouders zien het wat mij betreft minstens zo goed: de houding slaat om en wat moet je dan kiezen als je met afschrijvingstermijnen van 15 jaar en langer te maken hebt, een niet heel florissante balans en bovendien een, zoals dat in het Frans zo mooi heet, een 'cul terreux' hebt?
* cul terreux = 'aarden kont', die heb je dus als je graag blijft zitten waar je bedrijf ontstaan is.