Ze onderwierpen 10 oudere (boven de 60 jaar), verder gezonde proefpersonen met een nuchtere bloedsuikerspiegel van tussen de 105 and 125 mg/dL (dat is aan de bovenkant van het spectrum) aan drie testsessies. Tijdens iedere sessie verbleven de proefpersonen 48 uur in een zogenoemde 'whole-room calorimeter', een ruimte waarin iemands energieverbruik precies kan worden bijgehouden. De eerste dag was een controledag. Op de tweede dag wandelde de proefpersoon op een loopband, ofwel na iedere maaltijd 15 minuten, ofwel 45 minuten om 10.30 of 45 minuten om 16.30. Alle proefpersonen kregen hetzelfde te eten en te drinken en gedurende de hele test werden voortdurend de bloedsuikerspiegels bijgehouden.
Iedere inspanning verlaagde de bloedsuikerspiegels. Drie keer een kwartiertje stevig stappen na de maaltijden bleek effectiever in het verlagen van de bloedsuikerspiegel dan drie kwartier aan één stuk, of dat nu 's ochtends of 's middags plaatsvond. De grootste verrassing was echter dat het bewegen na de avondmaaltijd verreweg het meest effectief was. Omdat de avondmaaltijd meestal de hoofdmaaltijd is, veroorzaakt die een grote piek in het bloedsuikerniveau, die tot in de volgende morgen doorloopt. De avondwandeling bleek die piekvorming te verhinderen.
Zijn er nog meer argumenten zijn nodig? Plof na het eten niet meteen op de bank, maar maak even een ommetje. Een kwartiertje stevig de pas erin - en je profiteert van wat Le Figaro omschrijft als 'de ongelofelijke weldaad van het ommetje na het eten'.
Fotocredits: 'Walking', Auntie P
Op 8 oktober krijg je nieuwe kado-artikelen.
Als betalend lid lees je zoveel artikelen als je wilt, én je steunt Foodlog
Een stukje wandelen is ook niet perse bedoeld om af te vallen, het is bedoeld om je lichaam gezonder te maken, lekker het bloed laten stromen en de koolhydraten die je net gegeten hebt te verbruiken ipv op te slaan. Als je met wandelen ook wilt afvallen moet je ook anders gaan eten, dat hoeft niet bezuinigen op kcal te zijn, maar je kan bijv ook lichter voedsel eten.
Ik sport bijv helemaal niet, geen zin in, wandelen doe ik eigenlijk alleen als ik boodschappen moet doen, 3x per week, dus verder zit ik eigenlijk op mijn luie kont(buiten wat huishoudelijke taken om). Ik bezuinig daarbij ook niet op mijn kcal, maar ik eet geen aardappels, rijst en pasta meer, heel zelden neme ik eens wat, heel af en toe eet ik iets van bruin brood en voor de rest bestaan mijn maaltijden grotendeels uit fruit en groente, licht en langzaam verteerbaar(ook de koolhydraten die erin zitten), alle vitamines die het lichaam nodig heeft wat ik slechts aanvul met 1 glas Green superfood in de ochtend en alleen 1 beker koffie in de ochtend, water en thee drinken en toch val ik af. Het eetpatroon is dus heel erg belangrijk als je wilt afvallen, dagelijks een stukje wandelen is dan een prima bijkomstigheid voor je beweging en je lijf in conditie te houden.
Sinds ik veel groente en fruit ben gaan eten voel ik me ook veel energieker, ik heb minder slaap nodig, ben minder snel moe, vaak helemaal niet als ik veel gelopen heb en mijn huid is stukken mooier geworden, heb zelfs mijn eigen natuurlijke kleurtje gekregen zonder te hoeven zonnen. Wat ik al in andere reacties zei, ik ben voor 3/4 planteneter, ik gebruik ook geen chemische multivitamine meer, behalve die Green superfood, dat is ergens ook een soort multivitamine, maar da een natuurlijke en biologische versie van tarwegras en diverse andere ingrediënten uit groente en fruit.
Een uitstekend idee. Ik doe dat na het ontbijt, want ik ontbijt als een keizer, lunch als een koning en eet in de avond als een bedelaar. Mijn vrouw (45 jaar getrouwd)die uitstekend kookt en reeds 13000 maaltijden voor mij heeft klaargemaakt vindt dat niet leuk, maar is er inmiddels aangewend
En ik snelwandel dan 12 km in 100 minuten. Ben maar 1 keer door een hond gebeten.
Ik ben daar mee begonnen nadat ik hersteld was van mijn jarenlange continue vermoeidheid, mijn arts kon niets vinden, de cardioloog stuurde mij ook weer terug en mijn huisarts merkte geruststellend op dat ik voor hem geen interessant geval was. Kreeg natuurlijk wel onmiddelijk statines voorgeschreven, maar na enig speurwerk op het internet heb ik deze regelrecht in de prullemand gegooid. Mijn total cholesterol was 4,5. Bij deze zoektocht ontdekte ik ook een boek met als titel "Fit met voedingssupplementen", geschreven door dr Schuitemaker. Weer gegoogeld en ontdek dat hij door de Vereniging tegen de Kwakzalverij gezien wordt als kwakzalver en dat ook de hooggeleerde Katan op zijn website heeft staan dat voedingssupplementen helemaal niets doen. Ik heb zelf ruim 40 jaar wetenschappelijk onderzoek verricht en behoor tot die wetenschappers die dan tot de ontdekking komen: Ik weet eigenlijk nog niets. Heb wel 18 patenten op mijn naam staan, maar daar verdient alleen EXXON veel geld mee. Heb 55 jaar geleden het boek "The hidden persuaders" , dat erg lijkt op het nieuwe boek: "Eet mij", gelezen. Het zal u duidelijk zijn dat ik alles goed uitzoek en mijn eigen oordeel graag vorm.
Ondanks deze informatie heb ik in een onbezonnen ogenblik bij een bezoek aan een drogist, die op die dag 25% korting gaf, een multivitamine gekocht.
U zult het niet geloven, maar na drie weken was mijn vermoeidheid geheel weg. Ik kon weer 18 holes golven in plaats van de 6 in de tijd daarvoor. Iemand vroeg mij of ik soms bij Jomanda was geweest, een andere bekende arts zei: Het zat gewoon tussen je oren. En weer een ander zei: jammer want we weten nu niet waaraan je een tekort had. Mijn vrouw ontmoetten een oude studievriendin, een gepensioeneerde verpleeghuis arts : Je man had gewoon een gebrek aan Mg. Ik gaf dat altijd veel aan ouderen. Dus ik gebruik nu alleen nog, maar Mg. En dat is kennelijk voldoende.
Ik heb wel weer een nieuw problem. Ik gebruik tijdens deze wandeling een APP, zo heet dat geloof ik, op mijn mobiel. Van de firma runners.com, deze biedt de mogelijkheid om mijn wandeling op te slaan en thuis wordt deze opslag geupload naar de website.
Het aardige is dat ik op deze manier verschillende gegevens verzamelijk m b t route, aantal gelopen minuten, verbruikte calorieën. Met dat laatste heb ik een probleen, want ik zou per snelwandeling ongeer 900 kcal moeten verbruiken en ik val nauwelijks af.; Vreemd want met de caloriechecker van het voedingscentrum eet ik per dag maar 1900 kcal.
Dus u weet het nu, indien u ook gaat wandelen, u valt er maar weinig van af, maar ik voel mij er uitstekend bij. En ik weet ook niet of mijn bloedsuiker nu minder is geworden. Dat hoop ik maar. Ik ga nu op zoek naar zo'n metertje om het zelf thuis te bepalen.