Begrijp me goed. Dierenwelzijn staat ook op mijn agenda hoog. Minder maar beter vlees eveneens. Maar wat ik niet begrijp is waarom biologisch en varkensflats gezien worden als elkaar’s tegengestelden. Waarom is biologisch goed en de flat fout? Ik kan me namelijk heel goed meerlagenstallen voorstellen die veilig biologisch varkensvlees opleveren met een hoger gehalte aan welzijn voor dier en mens dan het bestaande biologisch. Als de slacht erin wordt geïntegreerd wordt een belangrijke stressfactor uitgeschakeld. Om die economisch uit te laten kunnen, zijn hoge volumes nodig. Die verlagen bovendien de kosten en maken beter vlees bereikbaarder.
Het is bovendien esthetisch fraai. Je kunt er monumentale nieuwe gebouwen mee vormgeven in Den Haag of op industrieterreinen. In voorkomende gevallen kun je overwegen afgeschreven parkeergarages her te gebruiken voor kleinschalige meerlagenstallen in de stad. Het is een mooi tweede leven voor zulke gebouwen die ervoor zorgen dat de uitzichtvervuiling op het platteland afneemt.
Mag het of moet de wet aangepast worden?
Het mag. De Europese organic richtlijnen (1) en SKAL (2) laten verharde buitenruimtes toe. En verhard, dat weten de meeste stadsbewoners wel, kan dus ook een balkon zijn. Nu weet ik best dat de volgende vraag een economische is. Laat de prijs zo’n duurdere meerlagenstal toe? Dat zou best uit kunnen met de hogere prijzen die consumenten de biologische varkenshouder kennelijk gunnen.
Ik stel dus voor de discussie zuiver te houden door ofwel de biologische regels zodanig op te stellen dat een meerlagenstal uitgesloten is, ofwel te erkennen dat biologisch over veel en veel meer gaat dan het Ot en Sien imago dat goedgebekte –maar gevaarlijk opererende - politici nu in de discussie brengen.
Het wachten is dan ook op ondernemers die met durf en visie de eerste Nederlandse biologische varkensflat durven te realiseren. Daarmee zetten ze onze bijzondere Nederlandse dierenwelzijnsgezindheid in een verstedelijkte omgeving op een unieke wijze internationaal op de kaart.
1: Council Regulation (EC) No 834/2007Council Regulation (EC) No 834/2007 Artikel 14 1b (iii) the livestock shall have permanent access to open air areas, preferably pasture, whenever weather conditions and the state of the ground allow this unless restrictions and obligations related to the protection of human and animal health are imposed on the basis of Community legislation;
2: SKAL
Weidegang voor varkens is niet verplicht. Varkens moeten altijd vrije toegang hebben tot bewegingsruimten of uitlopen in de open lucht als de weers- en gezondheidsomstandigheden en bodemgesteldheid dat toelaten. Uitlopen in de open lucht mogen verhard zijn en voor maximaal 75% overdekt. Voor de buitenruimtes gelden minimumoppervlaktes waarbij weidegrond niet wordt meegerekend.
Peter Jens was directeur van Biologica. Thans werkt hij als zelfstandig adviseur.
Op 11 april krijg je nieuwe kado-artikelen.
Als betalend lid lees je zoveel artikelen als je wilt, én je steunt Foodlog
Er waren twee scholen in marketingland. De Unilever school: onderscheiden op emotionele beloftes en de Proctor and Gamble school: onderscheid op productperformance. De eerste levert mooiere reclame op, de tweede hardere verkoopcijfers. Je ziet Unilever langzaam neigen naar de Proctor school.
Haha, ik laat het graag aan de goeroe over. Overigens is het inderdaad voorpagina-nieuws dat productinhoudelijke mensen van bedijven die het patent op kletsverhalen hebben grootgemaakt, en tot over de rand hebben geduwd, zo denken. Maar dat komt natuurlijk omdat ze weten dat onder de rand een ravijn gaapt.
@Wouter Klootwijk: We zullen zodra ze geoogst zijn een doos Brioso cocktailtrostomaten én Roterno trostomaten bij je laten bezorgen. Je kunt ook in de kassen komen kijken natuurlijk. Ik geef je een seintje als het zover is.
Dick, je klinkt alsof je je verstand verloren hebt. Jij en die Unileverman zenden signalen uit die bij dat publiek überhaupt niet opgevangen kunnen worden. Fabrieksaardappels, bieten, gerst, tarwe, fabrieksaardappels, bieten, etc. Waar vind je een applicatie voor jouw wartaal. En wat heeft dat met die varkensflat te maken? Kan onze goeroe van Doorn misschien een koppeling naar mijn werkelijkheid maken? Flatvarkenbewoner in mootjes is dat onderscheidend genoeg? Lijkt me niet?!
Precies, de tijd van echte productmarketing is helemaal terug. Tijdens een verhaal voor akkerbouwers bleek een Unileverman in de zaal te zitten. Hij was het daar helemaal mee eens.
Arme boeren, want ze maken allemaal hetzelfde. Arme slagers ook, want ze zeggen allemaal dat ze alleen maar 'varken' doen of 'biefstuk'. En die heb je dan in 2 smaken. 'Biologisch' of 'gewoon'.
Ik ken een varken waar ze ook appels en aardappels van maken en ik vind het prachtig. Maar het ligt gewoon als 'varken' in de winkel. Die appels en aardappels liggen ook alleen maar als soort in de winkels en niet met hun bijzonderheid.