Met name bier is het doelwit: 'Een kratje Warsteiner is sinds week 43 maar liefst 13 keer in prijs verlaagd. Ook kratjes Bavaria (12 prijsverlagingen), Heineken (10) en Grolsch (9) zijn onderdeel van de stille prijzenoorlog', meldt Distrifood.
Andere supers volgen
De prijzenslag is aan het licht gekomen bij een prijsanalyse die Inprijsverhoogd.nl uitvoerde in opdracht van Distrifood. De prijsvergelijker meldt dat andere supers AH snel volgen: "Plus heeft sinds week 43 ruim 2000 prijsverlagingen doorgevoerd. Hoogvliet zelfs bijna 3300.’
Geen reclame
Behalve van bier zijn ook de prijzen van wasmiddelen/vaatwastabletten, pasta/de internationale keuken, baby- en drogisterijartikelen door AH verlaagd. Allemaal categorieën met merken die 'traffic drivers' zijn. Thijs van der Tuin van Inprijsverhoogd: "Het is moeilijk de agenda van Albert Heijn te achterhalen, maar het zijn allemaal productgroepen met merken die traffic drivers zijn. Je zou kunnen zeggen dat AH de concurrentie onder druk wil zetten, maar dan zouden zij de stille prijzenslag ook volgend jaar structureel moeten doortrekken. Het enige wat je nu kunt concluderen, is dat de consument op dit moment de enige is die profiteert." In dat kader is het opvallend dat AH de prijsverlagingen zo in stilte doorvoert. De consument heeft er, behalve als hij of zij actief de prijzen bijhoudt, geen notie van.
Albert Heijn zegt in een reactie wekelijks de prijzen te muteren. "Daarbij kijken we naar prijsontwikkelingen in de markt en hanteren we regels met betrekking tot de gewenste prijs-afstand. Wij richten ons niet op specifieke producten en prijsmutaties van de afgelopen tijd zeggen niks over toekomstige prijsontwikkelingen", citeert Distrifood.
Waarom AH dit doet? Om klanten vast te houden, maar niet van de daken te hoeven schreeuwen dat het daarvoor op dit moment alleen maar het prijswapen heeft.
Fotocredits: Warsteiner
Op 8 oktober krijg je nieuwe kado-artikelen.
Als betalend lid lees je zoveel artikelen als je wilt, én je steunt Foodlog
Als je schreeuwt dat je je prijzen verlaagt, zeg je ongewild dat ze te hoog waren.
Volgens mij gaat het hier over het prijsbeleid van AH, niet van de fabrikanten.
""De consument heeft er, behalve als hij of zij actief de prijzen bijhoudt, geen notie van.""
Wacht maar tot ze met bepaalde artikelen die nu steeds in prijs verlaagd worden met een "nieuwe verpakking, verbeterde smaak" komen, dat is of de prijs ineens een paar centen duurder dan voordat de prijs omlaag ging, of de verpakking is kleiner/minder inhoud geworden waardoor de prijs ook net zo hoog is als voor de verlagingen, heb ik al eerder zien gebeuren met bepaalde artikelen, zo doen fabrikanten enz het gewoon. Eerst lekker verlagen, dan ineens nieuwe verpakkingen en hup, prijs omhoog of minder inhoud, zo simpel, maar onopvallend voor de consument.