Naar schatting zullen jaarlijks 38.000 mensen vroegtijdig overlijden als gevolg van hoge temperaturen, 48.000 aan diarree, 60.000 aan malaria en 95.000 aan ondervoeding. In 2030 zal de klimaatverandering 1,9 tot 3,8 miljard euro aan directe medische kosten met zich meebrengen.
Op Phys.org lichten verschillende medische experts de wereld achter deze cijfers toe. Er is geen sprake van één enkele oorzaak-gevolg keten, maar van een serie van fenomenen die op elkaar inspelen.
Cholera, hittegolven, huidkanker, pollen
De opwarming van de aarde zal niet tot een cholera-epidemie leiden, maar zorgen voor warmere temperaturen voor omstandigheden waarin een uitbraak zich gemakkelijk kan voordoen. Hoge temperaturen kunnen vooral bij ouderen, hart- en ademhalingsproblemen veroorzaken. Tijdens de hittegolf van 2003 stierven in Europa 70.000 mensen 'extra'. Naar verwachting gaat de klimaatverandering gepaard met vaker voorkomende en nog hetere hittegolven.
Meer zonlicht leidt bovendien tot meer huidkanker. Een ander bijeffect van warmere temperaturen is dat allergie-veroorzakende planten het goed gaan doen. Naar verwachting zal de pollen-concentratie in Europa in 2050 verviervoudigen.
Natuurrampen, bosbranden
Klimaatverandering zal tot meer doden leiden als gevolg van natuurrampen zoals overstromingen en orkanen. Sinds de jaren '60 is het aantal klimaatgerelateerde natuurrampen verdriedubbeld, stelt de WHO. Inmiddels komen jaarlijks meer dan 60.000 mensen om bij dit soort rampen. In dit verband wijzen experts ook op de toenemende bosbranden.
Bosbranden brengen fijnstof in de atmosfeer, dat kanker en astma kan veroorzaken. Nu al lijden 300 miljoen mensen wereldwijd aan astma.
Besmettelijke ziekten
Door de klimaatverandering zullen muggen zich verder verspreiden en ziekten als malaria en knokkelkoorts meenemen. Volgens de WHO sterven nu al jaarlijks 800.000 mensen aan malaria en staan in 2080 2 miljard meer mensen bloot aan het risico knokkelkoorts op te lopen. Behalve muggen zijn bijvoorbeeld ook slakken overbrengers van besmettelijke ziekten. Nu al lijden 240 miljoen mensen, vooral in China, aan de door slakken overgebrachte ziekte Schistosomiasis. Dit aantal zal zeker nog gaan stijgen, voorspelt de WHO.
Fotocredits: 'Dengue', Javier Devilman
Op 8 oktober krijg je nieuwe kado-artikelen.
Als betalend lid lees je zoveel artikelen als je wilt, én je steunt Foodlog
De grootste malaria uitbreek was in Rusland. Muggen dijen goed in een koud klimaat. Lees het boek van Hermans eens "nooit meer slapen" over zijn kampeer vakantie in Noorwegen.
https://contagions.wordpress.com/2012/01/02/malaria-near-the-arctic-circle
Dus weer een onzin verhaal over "opwarming".
Extra mensen sterven door een hittegolf? En met een extreme koude golf?
Ook extra doden maar hoe komen ze aan deze cijfers? Duimzuigen!
Verder geen paniek, iedere dag worden er 200.000 baby's geboren en er gaan maar 130.000 mensen dood per dag. Vandaar dat eind december er weer 80 miljoen mensen meer zijn op deze aardkloot dan in januari 2015. Daar moeten we ons bezorgd om maken. Waren we dieren dan werden we beschouwd als ongedierte......
Astrid. Ik weet niet of je gelijk hebt.
Maar ik ben het met je eens dat hoe triest het ook gesteld is, sommige zaken ook op mijn lachspieren werken. Misschien als een boer die kiespijn heeft, bij het zien van in chaos over elkaar rollende staatslieden en grootindustrielen, die geen ticket kochten voor de Mickey Mouse klasse, maar toch maar hun privé jet namen, en nog nooit zo schijnheilig eensgezinds waren..
The WHO:
“Naar schatting zullen jaarlijks 38.000 mensen vroegtijdig overlijden als gevolg van hoge temperaturen, 48.000 aan diarree, 60.000 aan malaria en 95.000 aan ondervoeding. In 2030 zal de klimaatverandering 1,9 tot 3,8 miljard euro aan directe medische kosten met zich meebrengen…”
Zegt de WHO… (Wereldgezondheidsorganisatie)
Dat is, naar oorlogscijfers gemeten, jaarlijks een burenruzie.. !
Maar kijk, dat geeft me toch het vertrouwen, dat alles toch goed komt.
Want als the WHO, talking about my generation, dat zo concreet op de man/vrouw af kan uitrekenen dan zijn we er.
Dan moet in zo’n analyse ook de oplossing zich duidelijk aftekenen..
En wat is nu 3,8 miljard Euro per jaar ?
Dat leggen we nu al jaarlijks op tafel om Grieken de sirtaki te laten dansen…
(Wat ik echt jammer vind is, is dat ik nooit zal weten hoe over een paar honderd jaar ons chaotisch gejammer geëvalueerd en geanalyseerd zal worden. Al heb ik er wel een idee van..)
#8 Peter: Ja en?????????? Hoeveel natuur rampen, klimaatveranderingen, kleine ijstijden, voedselschaarste omdat kuddes wegtrokken en de (oer)mens het verdomde om erachteraan te gaan enz enz enz zijn er in al die miljoenen jaren al niet geweest? DE MENS HEEFT ZICH AANGEPAST. En nu kunnen we dat niet meer, wij willen voor god spelen en het allemaal tegenhouden en dat gaat niet, moeder aarde doet wat die wil als ze vindt dat het tijd wordt voor een flinke schommeling.
Astrid, volgende keer even het artikel lezen en niet alleen de kop, voordat je een reactie plaatst. Het gaat niet over Nederland (hoewel een extreme hittegolf ook hier af en toe zijn tol eist), niet over ziekteverwekkers in "ons" voedsel, wel over streken waar dat voedsel er veelal niet eens meer is en men geen geld heeft voor vaccin-cocktails.
Hahahahahahahahahaha!!!!!!!!!!!!
Ach ja, je moet al die mensen die elk jaar meer en meer ziek worden toch ergens mee verklaren, laten we het klimaat maar de schuld geven ipv ziekteverwerkers in en op ons eten bijv. Of kinderen die na teveel cocktails van vaccins op veel te vroege eeftijd autistisch worden? Nee, dat ligt eraan dat we nu iets meer regen dan we in enkele jaren niet gehad hebben....................
Zullen we maar meteen genocide plegen, al die mensen op aarde in 1 klap weg, geen leven ziel(mens) meer zodat de aarde weer terug aan de dieren gegeven kan worden? Zijn we meteen van al het gezeur af.