Geselecteerd

Ailko Faber
reageer
  • Zie je het al voor je? Die vrouw?

    De Amerikaanse schrijver en vegetariër Jonathan Safran Foer wil af van het taboe op het eten van hondenvlees. 'Want waarom eten we zo vaak varken en nooit hond?'
    Volgens hem is een varken minstens zo intelligent en gevoelig als een hond. 'Niet iedereen houdt een hond als gezelschapsdier en een stukje hond is net zo gezond als een varkenslapje’, betoogt hij in de Wall Street Journal. Foer's nieuwste boek Dieren eten kwam eerder deze maand uit.

    Welke dieren gegeten worden (en welke niet) is volgens hem vooral cultureel bepaald. 'Fransen houden van hun honden en eten soms paarden; Spanjaarden houden van hun paarden en eten soms koeien en Indiërs houden van hun koeien en eten soms honden.' In de westerse wereld is het niet gebruikelijk om hond te eten. In Europa is het zelfs verboden.

    Huisdier in veevoer
    Foer stelt dat Amerikanen het eten van honden al een stap dichter zijn genaderd dan Europeanen. 'In de VS worden geëuthanaseerde huisdieren namelijk verwerkt in veevoer, waar dit in de EU sinds deBSE-crisis verboden is.' Volgens Foer is het taboe op het eten van hond onhoudbaar in een wereld waar miljarden omnivoren een lapje vlees bij hun avondeten eisen.

    'Als honden zich ongehinderd kunnen voortplanten, zouden we een blijvende stroom van plaatselijke vleesproductie kunnen hebben die weinig energie kost en waar zelfs de meest efficiënte veehouderij bij verbleekt.' 'Voor ecologen en mensen die milieu een warm hart toedragen, is het tijd om toe te geven dat hond een realistisch vleesalternatief is', aldus de schrijver.


    bron: meat&meal

17 reacties

  • Heleen
    Heleen
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    7 januari 2010 - 22:39#17
    0 0

    Ik vind deze reactie

    0
    Inhoudelijk
    0
    0
    Sociaal
    0

    Foer vertelt hier live over in Paradiso volgende week donderdagavond. Ik kan onverhoopt niet op 14 januari en doe graag mijn twee kaartjes van de hand.

  • Steven
    Steven
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    19 november 2009 - 23:33#16
    0 0

    Ik vind deze reactie

    0
    Inhoudelijk
    0
    0
    Sociaal
    0

    Kleine leukogende vogeltjes zijn lekker, stiekem aan een stokje gaargestoofd boven een vuurtje in het bos. Dat herinner ik me nog uit mijn pubertijd. Zat wel weinig vlees aan.

  • Nick Trachet
    19 november 2009 - 23:25#15
    0 0

    Ik vind deze reactie

    0
    Inhoudelijk
    0
    0
    Sociaal
    0

    Merel, er lijkt wereldwijd een consensus te bestaan dat het vlees van carnivoren niet zo lekker is als dat van alleseters en herbivoren.

  • Merel
    Merel
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    19 november 2009 - 13:58#14
    0 0

    Ik vind deze reactie

    0
    Inhoudelijk
    0
    0
    Sociaal
    0

    Ik moet zeggen dat ik na een paar ontmoetingen met varkens nog minder vlees ben gaan eten - de intelligentie in de ogen... En sinds het filmpje van een octopus die een potje opendraait, een ander die met lego speelt en het verhaal van de octopus die een irritant licht boven zijn aquarium 'uitspoot', moet ik ook goed nadenken voor ik dit dier klaarmaak. Ik zou hem al helemaal niet levend kunnen 'mals hameren' en dan koken, zoals Zuid Fransen en Japanners soms aanraden. De hypocrisie van de moderne mens: ieder dier is een vriend dus iemand anders mag hem doden voor op het bord.

    Sentimentaliteit terzijde: alles moet gegeten kunnen worden. Met mensenvlees zou ik moeite hebben in niet-levensbedreigende situaties, maar honden en katten: why not. De hamvraag is: hoe smaakt het? Heeft iemand hier wel eens hond of kat gegeten? En als we het toch over alles eten hebben: NL en de VS zouden weer terug moeten naar het ultieme respect voor het dier, iets wat ze in bijvoorbeeld Frankrijk nog niet (helemaal) afgeleerd hebben: eet het hele dier op, niet alleen de laffe lapjes. Dan kun je Fifi nog even in haar benchje laten liggen. Laatst konijneniertjes, -lever, -longen en -hart gegeten, gewoon door de bloem gewenteld en in boter gebakken. Wat een ontdekking! En mag ik bij deze ook pleiten voor de terugkeer van de eenvoudige, donkerbruine paardenvleeskroket, in plaats van al die semi-culi paneerhapjes waar stukken 'kalfs'separatorvlees zwemmen in bremzout slijm van water en onbestemd bindmiddel?

  • dick veerman
    17 november 2009 - 19:39#13
    0 0

    Ik vind deze reactie

    0
    Inhoudelijk
    0
    0
    Sociaal
    0

    Op de voorpagina van de NRC van vanavond: 'Vlees in Abidjan: palmrat'. Op de voorpagina van het economiekatern liggen ze op de 'BBQ', zoals een grachtengordelaar zou zeggen. Er liggen ook grote stukken vlees. Op de achtergrond ontwaar ik een hond, maar het kan een oude geit zijn.

    Ook wij eten nog steeds 'beestjes', kleintjes zoals bijv. roodborstjes. Kleine beestjes, niks weggooien en het gewone volk, dat hoort bij elkaar.

    En natuurlijk Nick, een konijnenhok was ook hier doodnormaal. Tot ergens in de jaren '70 van de vorige eeuw. Hier en daar zlfs tot in de jaren '80.

  • Nick Trachet
    17 november 2009 - 19:03#12
    0 0

    Ik vind deze reactie

    0
    Inhoudelijk
    0
    0
    Sociaal
    0

    Sorry mensen, het lijkt wel alsof ik een aflevering van Star Trek aan het lezen ben.

    Konijnen zijn altijd volksvoedsel par excellence geweest, want te voeren met wat groeit aan de straatkant. Duiven waren al wat kieskeuriger. Traditionele varkenskwekers vertelden mij dat doodgereden honden dankbaar hun plaats kregen in de gekookte varkensdraf (sinds de traceerbaarheid mag dat niet meer, tot groot profijt van de transnationale voederconcerns).

    En Lizet: nooit is er een paard gestorven zonder de gemeenschap te hebben gediend. Paardenvlees is gewoon té lekker om niet te eten, en dat weet men al millenia. Germaanse stammen weigerden zich te laten kerstenen indien dat impliceerde dat ze geen paard meer mochten eten (Joodse spijswetten). De zendelingen vermeldden daarom ook expliciet dat men als christen zeker paard mag eten.

    Dat bepaalde Dandy's daar problemen mee hadden heeft het gewone volk nooit een zier gescheeld.

    En wat honden betreft: laat maar komen. Over katten schreef ik al, met veel boze lezersbrieven als gevolg.

  • paul jansen
    paul jansen
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    17 november 2009 - 18:55#11
    0 0

    Ik vind deze reactie

    0
    Inhoudelijk
    0
    0
    Sociaal
    0

    Lizet 13.09, het is een misverstand dat er in India geen koe gegeten wordt. De lagere Kasten eten er gewoon van.
    Als je in de hogere Kaste zit en je wordt betrapt op het nuttigen van koe dan wordt je naar een lagere Kaste verbannen en verlies je, zoals bekent, aardig wat privileges.

  • dick veerman
    17 november 2009 - 18:41#10
    0 0

    Ik vind deze reactie

    0
    Inhoudelijk
    0
    0
    Sociaal
    0

    Nu praat ik natuurlijk voor mijn beurt, want ik heb Foer niet gelezen. Ongetwijfeld staan er passages in over bugs en kangoeroes als bush meat. Weet iemand of hij dat dappere dier der kleyne luyden - het konijn - is vergeten, cq. wat hij daarover zegt?

  • ewout fernhout
    ewout fernhout
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    17 november 2009 - 18:31#9
    0 0

    Ik vind deze reactie

    0
    Inhoudelijk
    0
    0
    Sociaal
    0

    Toch staat konijn niet bepaald bovenaan in de vleeswijzer (zie rapport.
    Helaas kan ik het uitgebreide rapport niet vinden Japsers [sic] 2008 staat niet bij de referenties... Er staat wel dat ze inderdaad relatief efficient voer omzetten.

  • dick veerman
    17 november 2009 - 18:29#8
    0 0

    Ik vind deze reactie

    0
    Inhoudelijk
    0
    0
    Sociaal
    0

    Jonathan Safran Foer die pleit voor hond, pleit voor het opeten van onze babies. Het is stuntje. Als hij serieus was, zou hij nadenken over konijnen. De mensen van de vleeswijzer zouden dat ook moeten doen.

  •  1 2 > 

reageer

Je moet ingelogd zijn om te reageren.

Nog geen account, meld je dan nu aan!

gerelateerde berichten