Nieuws

Ailko Faber
reageer
  • AgriHolland komt met de melding dat we fors minder zijn gaan besteden aan voeding.

    Het aandeel van voeding in de bestedingen van huishoudens neemt af. In 1995 ging van elke 1000 euro 165 euro op aan voedings- en genotmiddelen. In 2005 was dit nog maar 136 euro.

    In dezelfde periode daalden de uitgaven aan duurzame goederen van 212 euro per 1000 euro tot 187 euro. Het aandeel van de uitgaven aan overige goederen is tussen 1995 en 2005 niet veranderd. Wel zijn we fors meer gaan uitgeven aan diensten. Eea blijkt uit cijfers van het CBS.

    Dat betekent dus dat we in 10 jaar zo'n 20% minder voor ons eten zijn gaan betalen. Is het een wonder dat ........ het er niet echt beter op is geworden!

3 reacties

  • dick
    dick
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    19 september 2006 - 12:52#3
    0 0

    Ik vind deze reactie

    0
    Inhoudelijk
    0
    0
    Sociaal
    0

    Hans, ik neem aan dat die 1000 euro geindexeerd zijn naar koopkracht. Dan moet je toch lezen dat we van 165/1000 (=16,5%) naar 136/1000 (=13,6%) zijn gezakt. Dat betekent dus een daling in bestedingen aan voeding van bijna 20%.

  • Hans Schepers
    Hans Schepers
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    19 september 2006 - 12:16#2
    0 0

    Ik vind deze reactie

    0
    Inhoudelijk
    0
    0
    Sociaal
    0

    Hoho wacht even, de uitgaven aan voedsel stijgen, maar de uitgaven aan andere zaken stijgen meer.
    Van daling is geen sprake, ofschoon er binnen een heterogene sector altijd stijgers en dalers zijn.
    Dergelijke verschuivingen (minder groente vooral, fruit gaat nog) zijn interessant (en soms zorgwekkend)

  • Brigitte
    Brigitte
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    19 september 2006 - 10:45#1
    0 0

    Ik vind deze reactie

    0
    Inhoudelijk
    0
    0
    Sociaal
    0

    Deze cijfers zijn in ieder geval niet op toepassing van ons gezin. Wij zijn juist meer uit gaan geven aan voeding vanwege de overstap naar biologisch. Al moet ik wel zeggen dat het niet erg veel duurder is omdat je andere keuzes maakt in je voeding. (b.v. geen vlees meer en dure kant en klaar produkten).

reageer

Je moet ingelogd zijn om te reageren.

Nog geen account, meld je dan nu aan!

gerelateerde berichten